Data owulacji – jak ją poznać? Podpowiadamy

Zdrowie

Dni płodne – najlepszy moment na poczęcie

Dla kobiet, które pragną mieć dziecko, najlepszym czasem na uprawianie seksu jest czas owulacji. To bowiem czas dni płodnych, w których komórka czeka na zapłodnienie. Dlatego bardzo ważna jest znajomość owulacji. Datą można obliczyć samodzielnie, często jednak jest to nieefektywne i dające niewiarygodne wyniki rozwiązanie. Dużo lepszym sposobem jest skorzystanie z darmowych i wygodnych rozwiązań, takich jak kalkulatory dni płodnych online czy specjalne aplikacje. Wystarczy jedynie podać kilka podstawowych danych, kliknąć odpowiedni przycisk i można poznać czas swoich dni płodnych.

Obliczanie daty owulacji

Jeśli mimo wszystko zdecydujesz się na samodzielne obliczanie daty owulacji musisz obserwować swój organizm. Warto również zapisywać wyniki tych obserwacji. Jest to bardzo potrzebne w przypadku obliczeń samodzielnych, ponieważ owulacja przypada na czternaście dni przed miesiączką. Niezbędne jest więc poznanie daty, w której krwawienie ma się rozpocząć.
W przypadku regularnych cykli obliczenia będą dużo bardziej wiarygodne, niż w przypadku cykli nieregularnych. Warto o tym pamiętać.
Obserwacja swojego organizmu i ciała jest również bardzo ważna. Owulacja daje bowiem określone objawy, dzięki którym kobiecie dużo łatwiej rozpoznać ten szczególny czas. Mowa tutaj o zmianach w strukturze i przejrzystości śluzu, kobieta ma także dużo więcej energii do działania, poziom libido zwiększa się. Jeśli odczuwasz podobne objawy, być może to właśnie twój czas owulacji. Możliwe jest również wykonanie testu owulacyjnego.
Najbardziej wiarygodny wynik da oczywiście połączenie kilku wyżej opisanych metod.

Podsumowanie – medycyna

Czas dni płodnych do bardzo ważny moment dla par, które starają się o dziecko. Aby jednak poznać datę owulacji, niezbędne jest poznanie cyklu kobiecego. Jest kilka sposobów, dzięki którym jest to możliwe. Jednym z nich jest samodzielne jego obliczanie, jednak często, szczególnie w przypadku nieregularnych cykli, może to być metoda nieefektywna. Najlepszym rozwiązaniem jest połączenie kilku metod, takich jak kalkulatory dni płodnych online, obserwacja ciała, wykonanie testu owulacyjnego. Takie postępowanie powinno dać wiarygodny wynik, dzięki któremu będziecie wiedzieć, jaka data jest tą najlepszą na starania o dziecko w waszym przypadku. Z pewnością warto zastosować takie rozwiązanie i zwiększyć swoje szanse na zapłodnienie i posiadanie upragnionego potomstwa.

Zdrowie
Jak zapobiegać szumom usznym? Podpowiadamy

Szumy uszne – przyczyny Pisk, szum, gwizd – jeśli słyszysz podobne dźwięki i nie pochodzą one w wyniku działania zewnętrznych bodźców, masz do czynienia z tak zwanymi szumami usznymi. Przyczyny tej nieprzyjemnej dolegliwości mogą być różne. Czynniki takie jak nadmierny hałas, zalegająca woskowina, niezdrowy tryb życia czy używki, są częstym …

Zdrowie
5 dobrych sposobów na rzucenie palenia podczas wakacji

Nadchodzą wakacje, a co za tym idzie, dużo imprez, ognisk i wypadów nad jezioro. W takich okolicznościach bywa często powiedzieć nie zapaleniu papierosa. Nie jest to jednak niemożliwe, jeśli znasz te dobre sposoby na rzucenie palenia podczas wakacji! 1. Dlaczego chcesz rzucić palenie? Pierwszym krokiem do pozbycia się nałogu jest …

Zdrowie
Jakie są przyczyny szumu w uszach?

Ludzie od zawsze mieli i mają problemy z utrzymaniem witamin i minerałów na odpowiednim poziomie. Często jednak zdarza się, że mamy niedobory. I to różnych witamin i minerałów. Kiedy możemy poznać, że mamy ich w organizmie za mało? Najczęściej mamy albo złe samopoczucie, albo doskwierają nam różnego rodzaju dolegliwości. Gdy …