5 dobrych sposobów na rzucenie palenia podczas wakacji

Zdrowie

Nadchodzą wakacje, a co za tym idzie, dużo imprez, ognisk i wypadów nad jezioro. W takich okolicznościach bywa często powiedzieć nie zapaleniu papierosa. Nie jest to jednak niemożliwe, jeśli znasz te dobre sposoby na rzucenie palenia podczas wakacji!

1. Dlaczego chcesz rzucić palenie?

Pierwszym krokiem do pozbycia się nałogu jest ustalenie dlaczego chcesz właściwie to zrobić. Rzucenie palenia w wakacje nie uda się, jeśli nie będziesz znał swojej motywacji. Pomyśl o swoim zdrowiu, oraz o bliskich, których narażasz na bierne palenie. A może chcesz pozbyć się nieprzyjemnego zapachu dymu papierosowego?

2. Wybierz rzucie gumy

Wiele osób próbujących rzucić palenie, decyduje się na zamienienie papierosów na gumę do żucia. Brzmi to niewiarygodnie, ale ma to sens! Kiedy zamiast po papierosa sięgniemy po gumę lub miętowego cukierka, nasz mózg odbierze to jako wypełnienie rytuału, związanego ze zrobieniem sobie krótkiej przerwy od tego, co robimy. Za pierwszym razem sposób ten może nie działać, ale możemy z łatwością wytrenować nasz mózg i nauczyć go nowego nawyku.

3. Zastanów się nad e-papierosem

Jeśli nie chcesz zupełnie rezygnować z samego aktu palenia, możesz spróbować e-papierosa. Jest to dużo zdrowsza alternatywa, która w ogóle nie śmierdzi! Co więcej, olejki do tego urządzenia są dużo tańsze, niż papierosy. W ten sposób będziemy mogli nie tylko pozbyć się tego nieprzyjemnego zapachu, ale też oszczędzić nieco pieniędzy, które być może przeznaczymy na fajny wyjazd wakacyjny.

4. A może w aptece?

Obecnie na rynku jest bardzo dużo przeróżnych środków, które pomagają rzucić palenie. Mogą to być specjalne tabletki z nikotyną, miętówki oraz plastry. Wybierz się do apteki i spytaj o dostępność tych środków. Być może to właśnie one pozwolą Ci na zawsze skończyć z nałogiem. Pamiętaj tylko, żeby stosować się do tego, co podaje załączona ulotka!

5. Akupuntktura

Metoda ta staje się coraz bardziej popularna, a więc coś musi w tym być. Tego rodzaju usługi dostępne są w coraz większej liczbie miast w Polsce, więc warto się nad nimi zastanowić. Akupunktura poprawi Twoje samopoczucie bez konieczności zapalenia papierosa. Skorzystaj z niej, jeśli inne dobre sposoby na rzucenie palenia podczas wakacji wydają się nie działać.

To już wszystkie 5 dobrych sposobów na rzucenie palenia podczas wakacji. Mamy nadzieję, że zdecydujesz się je wypróbować. Możemy zagwarantować, że z nimi i odrobiną silnej woli z pewnością uda Ci się pożegnać papierosy raz na zawsze!

 

Zdrowie
Jak zapobiegać szumom usznym? Podpowiadamy

Szumy uszne – przyczyny Pisk, szum, gwizd – jeśli słyszysz podobne dźwięki i nie pochodzą one w wyniku działania zewnętrznych bodźców, masz do czynienia z tak zwanymi szumami usznymi. Przyczyny tej nieprzyjemnej dolegliwości mogą być różne. Czynniki takie jak nadmierny hałas, zalegająca woskowina, niezdrowy tryb życia czy używki, są częstym …

Zdrowie
Jakie są przyczyny szumu w uszach?

Ludzie od zawsze mieli i mają problemy z utrzymaniem witamin i minerałów na odpowiednim poziomie. Często jednak zdarza się, że mamy niedobory. I to różnych witamin i minerałów. Kiedy możemy poznać, że mamy ich w organizmie za mało? Najczęściej mamy albo złe samopoczucie, albo doskwierają nam różnego rodzaju dolegliwości. Gdy …

Zdrowie
Leczenie zapalenia tchawicy w domu.

W zimnych porach roku przeziębienia nie są tak rzadkie. Ludzie przyzwyczaili się do tego i dlatego starają się sprostać chłodom „w pełni uzbrojeni”, czyli zaopatrywać się w leki do walki z chorobami. Ponadto lekarze często przepisują leczenie ambulatoryjne w celu pozbycia się przeziębienia. Pod warunkiem przestrzegania wszystkich zaleceń pacjent wraca …