Zapiekanka ziemniaczana na gorąco.

Kulinaria

Zapiekanka ziemniaczana to wyśmienity specjał, który będzie gościł jako drugie danie przy obiedzie. Ziemniaczana zapiekanka jest prosta w przygotowaniu, nie wymaga dużo pracy.

Dieta

Do przygotowania sałatki ziemniaczanej wystarczy przygotować takie składniki, jak między innymi:

  • ziemniaki ok. 10 sztuk,
  • pętko kiełbasy,
  • 200 gramów boczku,
  • 1 cebula,
  • opakowanie pieczarek,
  • 1 sztuka papryki,
  • 1 jajko,
  • 200 gram. sera żółtego,
  • 1 opakowanie śmietany

Ziemniaki należy obrać i ugotować w osolonej wodzie, czas gotowania to około 15 minut.

Po ugotowaniu, ostygnięciu każdy ziemniak należy pokroić w plastry, które układamy na wysmarowanym oliwa z oliwek żaroodpornym naczyniu. Po ułożeniu pierwszej warstwy należy położyć inny rodzaj, np. smażoną cebulę.

Przed przystąpieniem do układania warstw, każdy ze składników, jak cebula, pieczarki, kiełbasa boczek, papryka powinny być osobno usmażone na oliwie z oliwek. Jednak należy uważać z tłuszczem, by cała zapiekanka nie obciekała tłuszczem.

I tak nakładamy warstwami każdy rodzaj przygotowanego składnika. Jednak nie używamy soli ani pieprzu, gdyż składniki, jak kiełbasa są bardzo słone i wyjdzie nam bardzo przesolona zapiekanka, a tego nie chcemy.

Zapiekankę ułożoną warstwami zalewamy sosem, który przygotowujemy z jajek śmietany i sera. Wszystko razem łączymy, mieszamy, tak aby powstała jednolita konsystencja i zalewamy wierzchnią część zapiekanki.

Przygotowaną zapiekankę wsadzamy do rozgrzanego piekarnika na 30 minut.

I gotowe, smacznego!

Kulinaria
Jak zrobić pyszne pierniczki drożdżowe?

Pierniczki są bardzo popularne. Szczególnie jeśli chodzi o okres Świąteczny. To właśnie w tym czasie ludzie najczęściej decydują się na zrobienie pierników czy to jako ozdobę na choinkę czy tak po prostu do zjedzenia. Czy ktoś słyszał o czymś takim jak pierniczki drożdżowe? Jeśli nie to warto zapoznać się z …

Kulinaria
Pyszny sos grecki

Poznawanie smaków kuchni innych krajów nie wymaga wielkich podróży — wystarczy jedynie udać się na zakupy, a już można cieszyć się produktami, z których można przygotować potrawy nawet z drugiego końca świata. Przykładem jest kuchni grecka i tradycyjny grecki sos tzacyki — produkty są dostępne w każdym sklepie, a on …

Kulinaria
Sałatka ziemniaczana czyli bramborowy salat z kotletem schabowym

Domowa sałatka ziemniaczana. Zdrowie na talerzu? Prosta domowa sałatka ziemniaczana to wspaniały sposób na wypełnienie wieczornej kolacji. Jej przygotowanie jest proste, nie wymaga dużo pracy, nie jest to kosztowny przepis. Do przygotowania sałatki ziemniaczanej należy przygotować składniki, oczyścić je umyć lub też wcześniej ugotować. Składniki, jakie są potrzebne do sałatki …