Przegrzanie organizmu – garść ważnych informacji

Zdrowie

Udar słoneczny – objawy

Zbyt długie przebywanie na dworze w czasie wysokich temperatur, może powodować udar słoneczny. To niebezpieczna sytuacja, która może doprowadzić nawet do utraty życia. Objawy udaru to zawroty i bóle głowy, osłabienie i odczuwanie niepokoju. Wówczas należy podjąć odpowiednie działania, które mogą ochronić zdrowie i życie osoby doznającej udaru słonecznego. Jakie są to działania? Jak długo trwa udar słoneczny? Na te i inne ważne pytania odpowiedzi znajdziesz poniżej.

Udar – co robić?

W przypadku odczuwania niepokojących objawów, należy działać jak najszybciej. Konieczne jest wezwanie pomocy, którą uzyskasz dzwoniąc pod numer 999 albo 112. Należy także udać się do miejsca, gdzie panuje cień, zadbać o nawodnienie organizmu. Chłodne okłady stosowane na skórę również okażą się bardzo pomocne. Jeśli ktoś w Twoim otoczeniu doznaje podobnych objawów, przenieś osobę w zacienione i wezwij pomoc. Osoba, która zgłosi się po drugiej stronie słuchawki udzieli Ci odpowiednich instrukcji, które pomogą osobie doznającej udaru.
Czas trwania udaru słonecznego jest zależny od tego, w jakim stopniu został przegrzany organizm. Każdy przypadek jest więc bardzo indywidualny i powinien być rozpatrywany właśnie w taki sposób. Czasami taki udar trwa jeden dzień, a w przypadku bardziej nasilonych objawów konieczna jest opieka lekarska i nawet kilkudniowy pobyt w szpitalu.
Warto obserwować osoby w swoim otoczeniu, a w przypadku zaistnienia takiej konieczności nieść pomoc. Udar słoneczny może przytrafić się każdemu, jednak w grupie osób najbardziej narażonych są dzieci, osoby starsze, osoby otyłe.

Przed wyjściem na dwór..

Aby uniknąć udaru słonecznego, należy zastosować się do kilku nieskomplikowanych zasad. W czasie upałów należy unikać przebywania na dworze, a jeśli nie można inaczej, należy szukać miejsc zacienionych. Głowę oraz kark warto odpowiednio chronić, w czym pomoże czapka, kapelusz albo lekka chusta. Krem z filtrem musi być nakładany na skórę przed każdym wyjściem, a także reaplikowany co kilka godzin. Odpowiednie nawodnienie organizmu to kolejna kwestia, o której lepiej nie zapominać w trakcie letnich upałów.

Podsumowanie

Przegrzanie organizmu przynosi negatywne skutki. W przypadku wystąpienia niepokojących objawów, takich jak osłabienie, niepokój, bóle i zawroty głowy, należy wezwać pomoc. Warto także nawodnić się, zastosować okład i udać w zacienione miejsce. Obserwuj otoczenie, jeśli ktoś doznaje objawów typowych dla udaru słonecznego, pomóż mu. Szybkie działanie może uratować zdrowie i życie drugiej osoby. Czas trwania udaru słonecznego to kwestia bardzo indywidualna, zależąca od stopnia przegrzania organizmu. Przed negatywnymi skutkami można się jednak ochronić, stosując się do porad opisanych w poprzednich fragmentach artykułu.

 

Zdrowie
Wpływ witaminy D na ludzki organizm.

Witaminy odgrywają ważną rolę w naszym organizmie. Pomagają mu w wykonywaniu codziennych funkcji, takich jak trawienie pokarmu i utrzymywanie zdrowej równowagi. Zdrowie a witamina D Wiele osób nie otrzymuje wystarczającej ilości witamin ze swojej diety, dlatego tak wielu z nich decyduje się na suplementy witaminowe. Istnieją pewne witaminy, które organizm …

Sport i fitness
Odrobina czasu tylko dla siebie

Dbanie o siebie to między innymi szereg codziennych decyzji, które mają wpływ na kondycję, stan zdrowia, samopoczucie oraz wygląd zewnętrzny. Poświęcając sobie samemu choć odrobinę uwagi i zaangażowania można bardzo szybko dostrzec pierwsze pozytywne rezultaty. Do zdecydowanie najważniejszych działań należy świadome komponowanie codziennych posiłków, regularna aktywność fizyczna, a także odpowiednio …

Zdrowie
Naturalne lekarstwa

Naturalne zioła od wieków są wykorzystywane w medycynie przy różnych dolegliwościach. Zdrowie i naturalne zioła W pewnym momencie postęp w dziedzinie leków sprawił, że lekarze zaczęli odchodzić od naturalnej medycyny, uznając jedynie wyprodukowane w zakładach medycznych tabletki i syropy. Jednak bardzo szybko zdano sobie sprawę z tego, że naturalne wyciągi …