Anna – pochodzenie i znaczenie imienia

Rozrywka

Istnieją imiona, które posiadają swój odpowiednik w niemal wszystkich językach na wielu krańcach świata. Z pewnością należy do nich imię Anna, które pochodzi od hebrajskiego słowa “hanna” oznaczającego łaskę. Początkowo oznaczało kobietę, która została obdarzona łaską od Boga, a w późniejszym czasie imię to przyjęte zostało w wielu kulturach i językach.

Anna – cechy charakteru

Anna to na ogół radosna optymistka, którą cechuje wyjątkowo entuzjastyczne podejście do życia. Jest obdarzona romantyczną i artystyczną duszą, kocha sztukę, naturę i nie neguje istnienia życia duchowego. Często chodzi z głową w chmurach, marzy i śni na jawie. Obdarzona jest niezwykłą wyobraźnią, która pomaga jej w przetrwaniu ciężkich chwil. Nie traci wrodzonego optymizmu nawet w przypadku bardzo trudnych sytuacji życiowych.
Anna to osoba towarzyska, lubiąca przebywać z ludźmi. Nie jest jednak duszą towarzystwa i bywa nieśmiała, szczególnie w gronie nowo poznanych osób. Raczej ma niewielką grupę najbliższych przyjaciół, z którą spędza czas i wobec których jest lojalna. Jest świetną organizatorką, lubi planować i ma do tego talent, który chętnie wykorzystuje. Dodatkowo jej głowa pełna pomysłów sprawia, że to idealna kompanka na weekendowy wyjazd i spędzenie czasu na łonie natury.
Osoby o imieniu Anna cenią sobie spokój, harmonię i prostotę. Nie dążą do bogactwa, jednak cenią sobie stabilność finansową i doceniają bezpieczeństwo, jakie dają dobre zarobki. Anna jest osobą pracowitą i skłonną do poświęceń. Kiedy decyduje się na wypełnienie jakiegoś zadania robi to z pełnym zaangażowaniem. Nie dąży jednak do ideału i nie stara się wypełniać harmonogramu do granic możliwości. Od pracy po godzinach bardziej ceni sobie kontakt z rodziną i przyjaciółmi oraz chętnie oddaje się drobnym przyjemnościom – obejrzeniem ulubionego serialu z lampką wina, przeczytaniem dobrej książki w pachnącej kąpieli czy udaniem się na spacer po lesie.

Związki i życie rodzinne

Anna to kobieta wyjątkowo ciepła, rodzinna, potrafiąca wiele poświęcić dla życia rodzinnego. Z ciepłem i miłością dba o domowe ognisko, często już od dziecka planuje swój idealny ślub i dużą rodzinę. Szuka księcia na białym koniu, jednak z czasem nieco obniża swoje wymagania. Miłość jednak musi być głęboka i romantyczna. Kluczem do jej serca jest bycie prawdziwym gentlemanem, który przepuści ją w drzwiach, obdaruje setką czerwonych róż i poprosi do tańca. To wspaniała żona oraz idealna matka.

Praca i predyspozycje zawodowe

Annę cechuje wielka empatia, umiejętność spojrzenia na problem z innej perspektywy oraz wrażliwość. Świetnie sprawdzi się w zawodach rzemieślniczych i artystycznych. Często próbuje swoich sił w pracy, która opiera się na pomaganiu innym. Będzie świetną pielęgniarką, opiekun -ką i nauczycielką. Chętnie podejmuje dodatkową aktywność w fundacjach pomagającym ludziom i zwierzętom. Pragnie, by jej praca nie była jedynie sposobem na zarobek, ale by miała znaczenie dla świata.

Imieniny:

10 stycznia,
27 lutego,
7, 9 i 23 czerwca,
15 lipca,
1 września.

Rozrywka
Dlaczego warto czytać książki?

Czytanie książek – wspaniała rozrywka na każdy czas Czytanie to popularna pasja, która może być rozrywką na każdy czas. Codziennie spotykamy się z różnymi sytuacjami, które wzbudzają odmienne uczucia. Dobra książka może towarzyszyć w dniach gdy czujemy radość, ale może także pocieszać, gdy czujemy się źle. Czytanie to pasja dla …

Rozrywka
Jak postępować, żeby zabawa z dzieckiem, była frajdą, a nie przymusem spędzenia czasu z dorosłym?

Możliwe, że to co teraz Państwo przeczytają wywoła szok i osłupienie w wyrazie waszej twarzy, ale… Czy wiecie, że dziecko wie podświadomie doskonale jakie są jego potrzeby i czego w danym momencie chce? Wielu z was oczywiście zaprzeczy takim faktom, ale dzieci są niebywale inteligentne od najmłodszych lat. To my …

Rozrywka
O ametyście słów kilka.

Ametyst jest minerałem (dwutlenkiem krzemu o wzorem chemicznych SiO2). Rozpoznamy go po jego pięknej, fioletowej barwie, którą zawdzięcza promieniowaniu oraz obecności Fe (żelaza). Według skali twardości Mohsa (jest to skala twardości minerałów), osiąga twardość na poziomie liczby siedem. Oznacza to, że nie zarysujemy go palcem/paznokciem, ale miedzianym drutem już tak. …