Fotel uszak na wysokich nogach

Dom

Fotele uszaki cieszą się w ostatnich latach olbrzymią popularnością, głównie z uwagi na to, że styl skandynawski zdobył na przestrzeni ostatnich lat bardzo wiele uznania na całym świecie. Te fotele bardzo sprytnie łączą skandynawski minimalizm z prostotą, wygodą i możliwością zastosowania ich we wnętrzach urządzonych w różnym stylu.

Jak wyglądają fotele uszaki

Klasyczny fotel uszak to mebel charakteryzujący się grubym siedziskiem i dość niskim, sztywnym podłokietnikiem. Jest meblem dość głębokim o bardzo wysokim oparciu, które często zakończone jest po bokach charakterystycznymi uszami. Co ważne fotel uszak może być gładki lub przeszywany guzikami,a nawet pikowany. Jego siedzisko może być wsparte na typowych czterech nogach krótkich, jak i nogach długich, dzięki którym taki fotel staje się ciekawym sposobem na wyposażenie jadalni lub salonu. Istnieją również innowacyjne modele uszaków, na przykład na kółkach.

Gdzie sprawdzi się fotel uszak na długich nogach

Fotele na długich nogach przeważnie sprawdzają się najlepiej w salonach jako dodatek do kącika wypoczynkowego, jeśli nie chcesz tam umieszczać typowych foteli o bardzo staroświeckim stylu. Ale takie fotele tapicerowane na wysokich nogach zostały stworzone głównie z myślą o kącikach wypoczynkowych składających się na przykład z niewielkiego stoliczka i dwóch krzeseł, oraz z myślą o jadalni, która zlokalizowana jest w salonie, przez co musi przebierać nieco bardziej elegancki, zbliżony do stylu tego pomieszczenia wygląd.

Taki fotel na długich nogach będzie wspaniałym dopełnieniem jadalni w stylu skandynawskim ale również w stylu minimalistycznym czy loftowym. Dzięki możliwości wyboru różnorodnych kolorów i faktur tapicerek, takie fotele są naprawdę ciekawym i stylowym dodatkiem do bardzo wielu współczesnych mieszkań. Warto o nich pomyśleć, również dlatego, że dostępne są w sprzedaży w większości z dobrych sklepów meblowych i kosztują naprawdę niewiele w porównaniu z innymi mniej łatwo dostępnymi modelami foteli. Wystarczy że wybierzesz ciekawą fakturę tapicerki oraz kontrastujący z resztą wystroju kolor, a uzyskasz piorunujący efekt jadalni i salonu, na którym właśnie ci zależało.

Kategoria: dom

Dom
Płyta OSB i jej właściwości

Płyta OSB to jeden z najpopularniejszych materiałów budowlanych. Wykorzystywana jest podczas budowy i wykańczania domów i mieszkań. Korzysta się z niej również w branży meblarskiej. Popularność ta wynika z jej właściwości – płyta OSB jest trwała, odporna na zniszczenia, a przy tym łatwa w obróbce. Płyta OSB (z angielskiego Oriented …

Dom
Na czym zdrowo spać.

Zdrowy sen to podstawa dobrego samopoczucia, a w dłuższym okresie czasu również zdrowia. Sen a zdrowie Jeśli ktoś przez całe życie będzie spał na niewygodnym, pokrzywionym łóżku, to może być pewny, że na starość dopadną go problemy z kręgosłupem. Dobre łóżko do spania to przede wszystkim porządny materac. Musi on …